- 30%-ak olcsóbb gyártás,
- 25%-al megnövelt termelékenység minden bolygón,
Hátrányok:
- 20%-al lassabb kutatás,
- 20%-al drágább kutatás.
A kézikönyv még a hátrányok között említi a diplomáciai, kémkedési és kereskedelmi képtelenséget. Ezek azonban inkább sajátosságnak, mint hátránynak tekinthetők. A három sajátosság közül talán a diplomáciai képtelenség nevezhető hátránynak, mivel ezáltal a faj elesik az alábbi lehetőségektől:
- békekötés többfrontos háború esetén,
- találmányok cseréje, vásárlása
- hasznos információk megvásárlása (pl. ellenséges faj lokalizációjának megvásárlása harmadik féltől).
A kémkedési képtelenség inkább előny, mint hátrány. Ha az összes kémközpontot nekünk kell felépítenünk és az összes kémet mi vesszük fel (azaz nem számolunk az átállítással), akkor a kémhálózat kiépítése átlag hetes szintű kémek felvételével számolva 12x8000 credit (kémközpontok költsége) + 12x21000 credit (kémek felvételének költsége), mindösszesen 348000 credit. És akkor még nem számoltuk a kiképzés költségeit, melyre további súlyos százezreket lehet elkölteni. Míg más fajoknak ezt a költséget ki kell termelniük, addig a Kra'henek ezt a pénzt fordíthatják az amúgy drágább fejlesztéseik finanszírozására. Én Kra'henekkel játszva örülök neki, hogy nem kell kémekkel bajlódnom. Az pedig kifejezetten előny, hogy egy legyártott Kra'hen csillaghajó csak és kizárólag csatában semmisülhet meg, illetve bolygóink esetében sem kell azzal számolnunk, hogy ellenséges kémek fellázítják.
Előfordulhat persze olyan helyzet, amikor jól jönne a diplomácia vagy a kémkedés, de ezek a helyzetek is megoldhatók másképpen. Meglehetősen kellemetlen tud lenni például, ha Kra'henekkel játszva háborúba bonyolódunk egy fajjal, elfoglaljuk egyetlen közelünkben lévő bolygóját, majd ezután kiderül, hogy lokalizációja a radarral felderíthető határon túl van. Egyetlen elfoglalt bolygóját lázítással szerezte. Ilyenkor két lehetőségünk van: vagy elkezdünk bolygókat kolonizálni abban az irányban, ahonnan támadó hajói érkeznek, feltéve, hogy van kolonizálható bolygó (ez időigényes), vagy elkezdünk terjeszkedni abba az irányba, azaz megtámadunk egy irányban fekvő másik birodalmat (ez többfrontos háborút eredményez, ami nem biztos, hogy jó nekünk).
A kereskedelem csak elvétve jelent igazi előnyt. Ilyen eset lehet például Skirmish módban, ha olyan induló pozíciót dob a program, ahol a környezetünkben nem találunk elég kolonizálható bolygót. A fejlődéshez viszont populáció és pénz kell. Ilyenkor a populációt alacsony adóztatással, a pénzt pedig kereskedelemmel biztosíthatjuk. Ez azonban csak szükségmegoldás és csak kivételes estben van rá szükség. Normál esetben nem kereskedünk, sőt ha csak nem a Shinarikkal játszunk, akkor sorra kiiktatjuk a birodalmunkba tévedő kereskedőket, hogy ezzel is gyengítsük a Shinarikat.
Ha Kra'henekkel játszunk:
Hadjárat során figyeljünk oda arra, hogy nem kell az Istencsászár összes utasítását végrehajtani. A nem kötelező feladatokkal ne bajlódjunk! Míg a Chakargok kiirtása kötelező, addig pl. a háromszög titkának megfejtése nem az. Ha bizonytalanok vagyunk, hogy egy feladat kötelező-e, akkor a feladat érkezésekor mentsünk (ez egyébként mindig tanácsos), majd ne foglalkozzunk vele. Ha a feladat kötelező volt, akkor az Istencsászár hamarosan seggbe fog rúgni minket. Ekkor töltsük vissza a játékállást és tegyünk a vén hülye kedvére. A Chakarg feladat egyébként 5 db nehéz korvettel (ECM, ion pajzs, impulzus lézer, nehéz torpedó, gamma ágyú) és 10 db lánctalpas tankkal (lézertorony, lőtávnövelő) megoldható egy-két tank veszteséggel, alkalmazva a korábbi fejezetekben leírt űr- és földi harc taktikákat.
Kra'henekkel játszva ne fogadjuk el úgy a hajókat, ahogyan a program automata felszereléssel felajánlja. A MI a Kra'hen hajókra nem tesz se harci számítógépet, se fegyverzavarót, ECM-et is csak csatahajóra. Ellenben az összes hajót nehéz korvettől ellátja tanktárolóval (tanksilóval). Mi ne fogadjuk ezt el. A tanktároló helyett tegyünk szükség szerint ECM-et vagy fegyverzavarót (nehéz korvettnél, cirkálótól külön podja van a tanktárolónak, tanksilónak).
Használjuk ki a faj azon tulajdonságát, hogy nehéz korvettől minden hajón a pajzstól független külön podra lehet torpedót felrakni. Igyekezzünk célirányosan minél gyorsabban kifejleszteni a nehéz korvettet és kihasználni a torpedók adta előnyt, mielőtt ellenségeink egy része (Antari, Toluen, Godan, Iberon) kifejlesztené az ECM-et.
A faj erőssége a hamvasztó sugár. Ha sikerül kifejlesztenünk és néhány hajót legyártanunk vele, gyakorlatilag megnyertük a játékot, megfelelő űrtaktika alkalmazása esetén verhetetlenek leszünk.
Ha már van hamvasztósugarunk és olyan flottával ütközünk meg, amelyik fegyverzavarót és/vagy számunkra veszélyes távolsági fegyvert használ, alkalmazzuk vegyesen a hirigelést és a távolsági harcot. Ilyenkor válasszuk a 4-es taktikai hadrendet. Csatahajóinkkal közelítsük meg annyira az ellenséges flottát, hogy minden veszélyes fegyverzettel (antianyagsugár, hamvasztósugár, hajómanipuláló, paralizáló) ellátott hajója zavarva legyen. Néhány hamvasztósugaras hajót viszont vonjunk vissza az ellenség fegyverzavaróinak hatókörén kívülre, majd kapcsoljuk ki rajtuk a hamvasztósugarat. Várjuk meg, amíg a hamvasztósugár feltöltődik, állítsuk meg az időt, kapcsoljuk be a hamvasztósugarat, kattintsunk az ikonjára jobb gombbal, majd kattintsunk jobb gombbal a legerősebb ellenséges hajóra. Kapcsoljuk ki újra a hamvasztósugarat, indítsuk az időt.
Tankoknál a MI előszeretettel alkalmaz rakétatornyot, rakétatorony 2-t. Mi ehelyett inkább iontornyot fejlesszünk és azzal gyártsuk megatankjainkat. Egyrészt nagyobb a tűzereje, másrészt nem lehet zavarni, mint a rakétákat rakétazavaróval, a lőtávjuk pedig megegyezik.
Ha Kra'henek ellen játszunk:
Jól gondoljuk meg, hogy hadat üzenünk-e nekik, mert a diplomáciai képtelenségük miatt a háborúból kilépni nem lehet.
Kihasználhatjuk kémkedési képtelenségüket. Ez ugyanis azzal jár, hogy lokalizációnkból csak annyit ismernek, amennyit flottájukkal felfedeztek. Kémekkel nem tudnak további bolygóinfót szerezni. Ebből az következik, hogyha védekező háborúra kényszerülünk ellenük, akkor elegendő azt az egy-két bolygót védeni, amit felfedeztek, nem kell súlyos tíz- vagy százezreket költeni a többi bolygó védelmére. Ilyenkor arra kell odafigyelni, hogy a közelünkben frissen kolonizált bolygóját azonnal rohanjuk le, mielőtt még erre támaszkodva mélyebbre hatolhatna birodalmunkba és újabb bolygóinkat fedezhetné fel. Mivel a frissen elfoglalt bolygót úgysem tudjuk megtartani (különben nem kényszerültünk volna védekező háborúra), azonnal bontsuk le az épülő főépületet (azaz semmisítsük meg a kolóniát) és flottánkkal húzzunk vissza birodalmunk mélyébe. Vigyázzunk arra, hogyha a Kra'hen flotta üldözőbe vesz, előbb rázzuk le és csak azután térjünk vissza birodalmunk szívébe. Ha nincs olyan sebesség előnyünk, amivel ezt megtehetnénk, akkor ne a teljes flottánkkal foglaljunk, hanem csak egyetlen olcsó hajóval és tankkal, amit azelőtt adjunk el, mielőtt a Kra'hen flotta lerohanhatná.
Használjuk ki a MI azon szokását, hogy sem fegyverzavarót, sem ECM-et (csatahajókat leszámítva) nem használ. Ez azt jelenti, hogy bármilyen távolsági fegyver használható ellenük. A Kra'hen flotta elleni taktika alapvetően azon múlik, hogy van-e már hamvasztósugara vagy nincs. Torpedóval nagy valószínűséggel már fog rendelkezni.
Ha nincs hamvasztósugara, akkor a hátráló taktikát kell alkalmazni és hajóinknak ECM-el kell rendelkezniük.
Ha van hamvasztósugara, csak akkor bocsátkozzunk csatába, ha már rendelkezünk csatahajóval. Egyéb hajóinkra ugyanis vagy fegyverzavarót teszünk, ekkor torpedókkal fog szétkapni, vagy ECM-et teszünk, ekkor meg a hamvasztósugárral fog kinyírni. Csak a csatahajókra tudjuk egyszerre mindkét védelmet felrakni.
Ha Kra'henek ellen játszunk, érdemes megatankjainkra kifejleszteni a rakétazavarót. Mint korábban volt róla szó, ingyenesen cserélhető a lebegtetővel. A bolygó megtámadása előtt mentünk és amennyiben rakétatornyos tankokba ütközünk (amire jó esélyünk van), akkor visszatöltjük a játékállást és lecseréljük az alap lebegtetőt rakétazavaróra.
Küldetések közül a kolonizálj 5 bolygót pl. szintén kötelező és nehéz szinten, mivel csak két éved van rá lehetetlen. Csak adócsalás taktikával lehet megcsinálni és csak úgy ha visszatöltesz egy korábbi mentést és már akkor gyártod a kolonizáló hajókat, mielőtt megjönne a feladat. Ha nemcsinálod meg akkor kb. véged van, kiválik a birodalmadból az Ököl Klán és neked annyi, mert bár tőled váltak ki ,de sokkal jobb tankjaik és hajóik lesznek, így esélytelen legyőzni őket. Eleve nehéz helyzetbe kerülsz ha megkapod az elején a játéknak ezt a küldetést, mert jelentősen visszafog a sok kolonizáló hajó legyártása, addig áll a fejlesztés, nincs pénz építkezni sem, később meg ha valaki felfedez vagy kalózok jönnek, akkor nincs mivel harcolni velük.
VálaszTörlésNehéz szinten is teljesíthető a "Kolonizálj 5 bolygót" küldetés. Ilyenkor a következő a teendő:
Törlés1. Az értesítéskor visszatöltöd a megelőző küldetés utáni mentett állapotot (ismeretlen űrhajó vagy kalóz flotta, már nem emlékszem).
2. Nem gyártasz, nem fejlesztesz, hanem gyűjtögetsz.
3. Nem kezdesz el kolonizálókat gyártani előre. Ellenben felderíted a környékedet, hogy tudj majd kolonizálni. Ha nagyon szar bolygók vannak körülötted, max. terraformálsz egyet.
4. Gondoskodsz róla, hogy 2500-as űrhajógyártási kapacitásod legyen.
5. Amikor megjön az értesítés, még mindig nem kezdesz el gyártani, ellenben megjegyzed a dátumot, mert innentől indul a két éved.
6. Vársz egy hónapot. Akkor jön az értesítés, hogy féláron gyárthatod a kolonizálókat.
7. Ekkor kezded el legyártani az öt kolonizálót. Ezzel egy időben a bolygó(i)don magasra állítod az adót.
8. A legyártott kolonizálóval mindig a kinézett bolygók legtávolabbikát kolonizálod, hogy az utolsó kolonizálónak a legközelebbi bolygó maradjon, hamar odaérjen. Ha szükséges, amikor fogytán van az összegyűjtött pénzed, megemeled az adót nagyon magasra és/vagy eladsz egy vagy több rombolót.
Még nem fordult elő, hogy ezzel a módszerrel ne sikerült volna teljesítenem ezt a küldetést. A fejlesztésünk ugyan leáll néhány évre, viszont a plusz öt bolygó megdobja a bevételünket, meg a populációt is, ami elengedhetetlen a kutató laborok építéséhez és a kutatáshoz.
Baj akkor van ha rögtön ezután nagyon hamar beadja a pusztítsd ki a Chakargokat. Van rá kb. 3 éved, de mivel állt a fejlesztés és a gyártás, nincs mivel. Vagy felfedez valaki és azonnal betámad. Ha nem tudsz időben erődöket építeni, nincs mivel védekezni. Chakarg írtás meg ha nincs legalább Kovetted és lézertornyos lánctalpas tankod esélytelen, éa ha nem csinálod meg időben kivégez az Istencsászár és véged van.
TörlésA háromszöget megfejteni nem biztos ,hogy érdemes a végén 3 bolygót lehet szerezni az ismeretlen fajtól, mert harmatgyengék, lazán leigázhatóak. Az első 2 vagy 3 flotta, amit beküldesz az elveszik, 5 vadászt kell küldeni, azokért nem kár :) Aztán meg ki kell fejleszteni a bolygóröntgent.
Az 5 bolygós küldetés után azonnal neki kell állni az űrhajó fejlesztéseknek. Amint az újonnan kolonizált bolygókon felépült a főépület, azonnal fel kell húzni 1-1 űrhajólabort. A cél 8-10 űrhajólabor és minimum 4 tanklabor építése-. A fejlesztési sorrend nehéz romboló/korvett/nehéz korvett. Fegyverzetet, felszerelést majd akkor kezdünk el fejleszteni, amikor már beindult a nehéz korvettek gyártása.
VálaszTörlésMiközben gyártjuk a nehéz korvetteket a következőket fejlesztjük és tesszük fel hajóinkra azonnal, ahogy a fejlesztés elkészült:
- ECM
- torpedó, nehéz torpedő
- energia-, kinetikus, ionpajzs
- tetra, nehéz, impulzus lézer
- neutron, gamma ágyú
- MK2 hajtómű
Lánctalpas tank:
- ágyú-, lézertorony
- lőtávnövelő
5 nehéz korvettel és 10 lánctalpas tankkal a küldetés teljesíthető. A küldetés jelentkezése után még éveket ad a gép a teljesítésre. Az 5 bolygós küldetés után azonnal menteni kell. Ha kicsúsztunk az időből és nem sikerült legyártani az öt nehéz korvettet és 10 tankot, akkor jegyezzük meg a dátumot, amikor a Vén Hülye seggbe rűgott, töltsük vissza az 5 bolygós küldetés utáni játékállást és most már pontosan tudni fogjuk, mennyi időnk van. Ha kell variáljunk a gyártási kapacitással, a laborok számával, az adóval, az automatikus építkezéssel, hogy időt és pénzt nyerjünk. Ha kell, a nehéz korvett és ECM után hozzuk előre a lánctalpas tank fejlesztését, hogy a tankok legyártva várhassák a tornyok és felszerelés fejlesztését.
Tegnap kezdtem egy nehéz hadjáratot Krahennel, sajnos az elejét nem vettem fel. Nagyon hamar még az elején jött az első üzenet, hogy kalózok vannak a környéken, akiket le kell gyakni, de nagyon erősek, 9 hajó, abból 1 nehéz romboló, 1 bolygóm van, kolonizáltam mellettem egy 250%-osat, majd mivel csak 2 laborhely van sokáig, két tanklabort húzok fel és lánctalpas tankot fejlesztek. Másfél év után jön a "lázad" flotta és betámadja a flottámat. Esélytelen persze, sok visszatöltögetés után (tetra lézer sem segít, nehéz rombolót kifejleszteni sincs idő, se hajót gyártani). Ami segít. másfél év alatt ha mindent visszafogsz akkor fel tudsz építeni 4 űrvédelmi ágyút ( 5-öt is lehetett volna még éppen), 3 rombolóból egyet leválasztani ( az nekem alapból le volt ,hogy két irányból tudjak deríteni ill. a leválasztottat küldtem rá a kereskedőkre ha jöttek). Csata előtt mentés. Hajókkal hátráltam a csatatér széléig, majd visszavonulás ( addig csak vadászokat írtott, nekem nem voltak, el szoktam őket adni már a játék kezdetekor), a 4 űrvédelmi ágyú megritkította a hajókat ( nyilván össztüzet zúdítottam mindig a legerősebbre. Ami maradt azt 2 hajóval támadom előtte mentek csatatér széléig el majd visszavonulok ,ha elvett hajót visszatöltöm (csatatér szélére elmenéskor 90% eséllyel meghagyja!!! módszerrel párrohammal legyőzhető.
TörlésKapsz pénzt is úgymond találták a kalózoknál. 2. bolygó gyártóvá kinevezte, űrhajó és tankgyár épül rá. Ja közben jött üzenet, hogy nehéz rombolót ki kell fejleszteni féláron megteheted, ezért már 4 űrhajó laborom volt. Épült 2 tankklabor is. Kalózos küldi után többet nem volt szabad költeni mert úgy másfél éven belül jön a kolonizálj 5 bolygót 2 év alatt. Szerencsére közben jött egy látnok is ,aki több bolygót kirajzotl a térképre, így volt közte jobb bolygó is igaz kicsit messzebb, elsők odamentek az utsónak muszáj volt a közvetlen mellette lévőhöz menni hogy odaérjen. Innentől két lábbal kellett ugrani az űrhajó fejelsztésre, készültem a Cha kargos küldire, de nem az jött. Nehéz korvettig elmentem volt gyártás alatt is meg volt legyártva úgy 8-10 lánctalpas tank isi már alap toronnyal. Közben jött egy érdekes bolygó ahol megtaláltam az antigravitációs tank terveit, így azt gyártottam. Innentől már van videó, holnap ha lesz időm folytatom. Eljutottam a nehéz cirkálókig már 1 már van fegyverzet folyamatosan fejlesztve 5 majdnem fullos nehéz korvettel hódítottam eddig. Antarik üzentek csak hadat, ott megy a csiki-csuki.
Megoldható valóban bár nem egyszerű. Ahogy nemrég sikerült (sajnos felvenni nem sikerült).
VálaszTörlésAz elején jön elég hamar a kolonizálj 5 bolygót 2 év alatt, mentés visszatölt, nincs kolonizálás addig, 5 bolygót találtam nagy nehezen, addig eggyel szenvedtem, auto-építés ki, két űrhajógyár a 150%-os gyártó bolygóra és tankgyár épült fejlesztés leáll labor építés ha van rá suska. Jön a küldi megvárom ameddig féláron gyárthatók, adó magasra majd nagyon magasra (de akkor már fogynak) sikerül éppen 2 év alatt megcsinálni ,de a fejelsztés áll és egy rombolót is el kellett adni. Laborépítés, mikor már van 3 űrhajó labor és 3 tank akkor lánctalpas tank kifejleszt, mire végez már van legalább 5 űrhajó labor, mehet a korvett, majd a nehéz korvett, közben megy a tankgyártás is, a 10 lánctalpasra. Alig 2 éven belül jön a Chakarg írtós Nehéz korvetteket még javában gyártom, fogytán a pénz, 1 van majdnem kész, meg a tankok nagy része. Rombolók eladva. Mikor már van 3 korvettem akkor ágyú és lézer torony, tankokra felszerel ( nagyon magasan az adó ,de a gyártó bolygón muszáj mérsékeltre rakni ,mert különben elfogynak és leáll a gyár meg néha a többin is le kell venni, nehogy leálljon a labor. lézerek és ágyúk még ok, de az ECM felrakása horror árba kerül a korvettekre. De a legfelső Chakarg bolygót sikerült úgy elfoglalni ,hogy a flotta nem volt a közelében, és 6 tank is elég volt. Ha meglépsz akkor vissza fogja foglalni, inkább leromboltam a kolóniát, lett belőle pénzt, a flottája meg nem kerget. A többi bolygónál ez nem megy, kell az ECM meg a másik két nehéz korvett is fegyverrel, de így volt elég suska fejleszteni és gyártani egyszerre, de mikor épp sikerült lenyomni a Chakargokat akkor már erősen megcsappant a birodalmam populációja, és az a 2 Chakarg bolygó plusz nem sokat jelentett. Szerencsére nem fedezett fel fel pár évig senki mire összeszedtem magam, ha ez megtörténik akkor állóháború 10 tankkal kell vagy 6 bolygót védeni bár a főflotta bezúzása ment volna ha nem Godan vagy Ember jön paralizálóval. Főleg akkor veszélyes az emberi faj ha már kinyírtak pár másikat a galaxisban és sok bolygójuk van kutatóközpontokkal. Antari dettó, de nekik legalább nincs paralizálójuk.
A Krahenek legnagyobb ellensége hadjáratban a vén hülye Istencsászár a hülye feladataival (kolonizálj 5 bolygót nagyon visszaveti a birodalmadat, mert pont arra kényszerít rá ,ami a bevezetőben írva vagyon. Nehéz szinten a játék elvesztésének legfőbb oka a felelőtlen kolonizálás és űrhajógyártás).
A végén viszont jól jön a támadó flotta, csatahajókkal és 88 tankhellyel.
Flottaálcázó nem használható ellenük, ha rejtőzködni akarunk? Akkor nem kell eladogatnunk a flottát meg mindenféle manővereket csinálni a flottánkkal hogy lerázzuk. Vagy a játék ilyenkor csal, a Kra'hen flotta akkor is látja a mienket ha van rajta flottaálcázó???
VálaszTörlésElvileg nem kéne látnia foton radar nélkül, de az AI bizony tényleg nem játszik tiszta eszközökkel mindig.
Törléshttps://www.youtube.com/watch?v=WIPVHgUBEm8
VálaszTörlésMikor bukod a kolonizálós küldetést. Normál fokozaton csak 2 bolygó szakad el és csak kerekes tankja van az Ököl klánnak. Gyártani kell pár lánctalpast és kifejleszteni a lézer tornyot.
Ha legyőződ kapsz pár rombolót is, amit el lehet adni és lesz némi bevételed, nem is biztos, hogy sokkal rosszabbul jársz, mintha a bolygó kolonizálás miatt buknál értékes időt. Nehéz szinten már lánctalpas tankjaik vannak, ott sokkal keményebb dió.
Ha meg bukod a csatát vagy szarsz rá akkor mint a videóban látni kivégeznek.
Tegnap sajnos nem vettem fel, de hadjáratban sikerült egyszerre sok ellenfelet pumpolni. Kell hozzá mázli is, de ha bejön akkor előny lehet belőle. Nekem az elején beadta a látnok, sok bolygó koordinátáit a galaxis másik végébe is. Ha kolonizálta valaki, akkor egyrészt a fajt felfedezted másrészt látszik a bolygón, hogy már lakott. Mivel a Nehéz korvett volt megcélozva, mert tartottam tőle, hogy beadja a Chakarg írtást ( be is adta) így tankjaim nem voltak, Zaulok miatt két ágyú tornyos kerekes tankom volt csak. Viszont amint megvolt az mk3 hajtómű ( nehéz szinten toltam) mentem a lakott bolygókat foglalni frissen kolonizálta, még semmi védelem. Megtartani nem lehet, hiszen ágyútornyos lánctalpas tankjai vannak és erősebb flottája, de az épületek eladásából csurran a kasszába, ő meg bukott 50 ezer pénzt a sikertelen kolonizálással. Vagy még épült rajta a főépület vagy már készen volt és max. lakóépület vagy erőmű volt rajta, más nem, épülő főépület eladása 5000 kreditet hoz neked. Ráadásul a Toluen mindig újra kolonizálta, később a Cheblon is, aztán betámadta az Antari, de mire egymással hadakoztak már megvolt 2 legyártott nehéz korvett majdnem fullon és fejlesztve az antigravitációs tank. Chakarg írtás ekkor jött, még 2 korvettet legyártottam és összesen 6 nehéz tornyos antigravitációs tankot, azzal lenyomtam a Chakargot aztán onnantól minden kolonizált és foglalt bolygót meg is tudtam tartani, ők meg távol voltak a birodalmamtól nem tudtak visszatámadni, a foglalt bolygón meg hagytam 1 tankot, ami hegyre menekült ha tudott vagy simán nagyobb lőtávval aprította a többit. Cheblon, Toluen után az Antari is ment a levesbe később az Iberon is. Shinarit kinyírta az ember, Godan messze volt mire lenyomtam őket már nehéz cirkálót is gyártottam hamvasztóval, de már a nehéz korvetekkel is foglaltam a bolygóit, se légvédelmük sem a földi nem volt igazán ellenfél még a peremvidéken csak gépágyús erődjei voltak, lézeresekkel csak később találkoztam, addigra odaért a nehéz cirkáló (később küldtem tank silósokat is tankokkal tele utána amint elkészültek) így mire elfogytak a tankok és vissza kellett menni tankokért addigra ott voltak a cirkálók, hogy legyen fogadóbizottság ha jön a főflotta, esélye sem volt. Később amint mindent kifejlesztettem a nehéz cirkálóhoz jött a megatank és az ion torony, az utolsó pár bolygóját azokkal zúztam be, a Godan azonnal kegyelemért könyörgött és megkapta. Az utolsó bolygóin már volt nehéz erőd is, oda már kevesek voltak az antigravitációs tankok kis számban.
VálaszTörlésJa az elején összesen 2 bolygót kolonizáltam, egyet elhódítottam a Zauloktól, meg még egyet ami felrobbant. Amint az a blygó meglett auto-építés ott ki, adó kizsákmányolóra, ameddig éltek fizettek jó sok pénzt, felrobbanás előtti napon meg minden épületet eladtam róla. Mentegetni kell gyakran és dátumot megjegyezve, mikor felrobbant visszatölteni az utolsót és előtte 1 nappal lerombolni mindent, az is sok pénzt ad a játék elején meg minden fillér jól jön.
Törlés